Tesla се появява да променя стратегията си за поточно предаване на музика в колата и в този процес се срива този запас.
Tesla не използва системи за дублиране на телефона като Apple CarPLay и Android Auto. Автомобилният производител иска да притежава цялото изживяване в автомобила със собствен потребителски интерфейс.
Когато става въпрос за стрийминг на музика, Tesla имаше дългосрочни отношения с LiveOne и неговия продукт Slacker.
Tesla отдавна използва предложението като търговска точка, твърдейки, че можете да „помолите колата си да пусне всяка песен.“
В Европа имаше собствено приложение Spotify, което в крайна сметка донесе в Северна Америка през 2019 г.
След предлагането на собствено приложение за водещата в света услуга за стрийминг на музика във всички свои автомобили, Tesla постепенно добави още собствени приложения за стрийминг на музика, включително Amazon Music, Apple Music и Titdal.
Но автомобилният производител запази сделката си с LiveOne за предлагане на своите продукти чрез услугата „Премиум свързаност“ за $10 на месец… досега.
LiveOne обяви днес, че партньорството му с Tesla е „променено“.
Ето и промените, обявени от компанията:
Звучи, че тези, които са имали премиум свързаност през целия живот на превозните си средства, ще продължат да получават услугата на LiveOne, субсидирана от Tesla, но в бъдеще всички останали собственици ще трябва да закупят услуга LiveOne Premium или Plus, за да се насладят на функциите в Tesla превозни средства.
Робърт Елин, главен изпълнителен директор на LiveOne, каза това да звучи като положителна промяна в съобщение за пресата:
„Възможността за преобразуване има огромна полза, като предлага на собствениците на Tesla възможност за надграждане и достъп до всички устройства на намалени приоритетни цени. Ще стимулираме растежа, ще отключим нови потоци от приходи, ще притежаваме нашите данни и ще увеличим ARPU. За да бъдем консервативни, поради графика на нашия процент на реализация, ние коригираме насоките за приходите за финансовата 2025 г. на $120 милиона – $135 милиона и $8-15 милиона коригирана EBITDA.”
Въпреки това, акциите на компанията спаднаха с повече от 20% след съобщението.
Electrek’s Take
Това има смисъл. Ако не искате да използвате дублиране на телефона, трябва да предложите всички приложения в собствената си система. Ако правите това, няма смисъл да губите част от приходите от услугата за свързаност за конкретна услуга, която не всеки използва.
Лично аз никога не съм използвал нито една от услугите на LiveOne и едно от моите превозни средства Tesla ги включва за цял живот.
Използвам Spotify за повечето си стрийминг нужди, а за останалото използвам само телефона си през Bluetooth.
Пропускам ли? Кажете ми в раздела за коментари по-долу.

